Fico alias Majster Poriadok a jeho odborníci, či ako bude vyzerať Slovensko

27. septembra 2023, kompanek1978, Nezaradené

Videli ste už reklamu na Majster Poriadok? Ak nie, tak odporúčam pozrieť tu: (566) Smer Majster Poriadok – YouTube. Čo na to hovoríte? Podľa môjho názoru, by reklamu mali prepracovať a doplniť tam tričko s podobizňou súdruha Fica.

,, Preceda“ strany SMER- SSD Fico sa vyjadril, že oni už majú pripravených odborníkov.  Tak isto dookola opakuje, že vláda bude stabilná, sociálna a suverénna, len ak v nej bude SMER a HLAS.

No tak sa poďme pozrieť na to, akých odborníkov mali doteraz a ako odborne pracovali.

V roku 2008 si Ficova vláda naplánovala rast HDP vo výške 4,7%. Viď link: HNonline.sk – NBS očakáva nižší rast v roku 2009. A to už v USA a v Západnej Európe zúrila finančná kríza. Iba na Slovensku sme sa tvárili, že sa nás to netýka. A ako to nakoniec dopadlo? HDP poklesol o mínus 5,5%. A to znamená, že sme si peniaze, ktoré mala ekonomika vyprodukovať požičali.  

Ďalší odborník je bývalý minister financií Peter Kažimír, ktorý sa preslávil propagáciou neprávneho grafu a Fico to taktiež niekoľko krát prezentoval, viď tu: (566) Ficov a Kažimírov graf – klamstvá v priamom prenose – YouTube

Jedným z tých predstaviteľov SMER-u, ktorý bol v roku 2009 poslancom NR SR dnes hovorí a sľubuje silný štát je digitálny líder Peter Pellegrini. A tento pán dnes chce kupovať napr. energetické podniky a podobne. Len už nepovie to, že to zrejme bude robiť tak, že opäť zadĺži nás všetkých. Zároveň akosi nehovorí o tom, čo si predstavuje pod pojmom silný štát. Silný štát však znamená viac daní, vyššie dane, viac úradníkov, viac regulácií a podobne. Toto chcete? Silný štát je síce pekná fráza, ale koľko jeho voličov rozumie tomu, čo to vlastne je alebo má byť.

Ak chce Pellegrini budovať silný štát tak, ako sa za neho tvoril a fungoval portál slovensko.sk, keď bol vicepremiér pre informatizáciu, bude to aj tak vypadať.

Ďalší z odborníkov je bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák, ktorý povedal, že korupciu na najvyšších miestach nemožno stíhať, pretože neexistuje. O tom, že existovala svedčilo už veľa ľudí, ktorí boli vo funkciách za vlády Smeru a dnes sú už aj odsúdení. 

Na margo úplatku vo výške 50 000,-€ v kozmetickej taške pre vtedajšiu šéfku Finančnej správy SR L. Wittenbergovú  povedal, že sa nejedná o korupciu, ale za poďakovanie za roky práce. Súd jej pritom vymeral 5 ročnú podmienku a finančný trest, pričom jasne skonštatoval, že sa nejedná o odmenu, ale o úplatok. 

To naozaj chcete aby nám znova vládli ľudia, ktorý obhajujú korupčné správanie sa? Zamysleli ste sa nad tým, že v akej krajine vlastne chcete žiť? Lebo asi takto to bude po ich návrate opäť vyzerať.

Máme tu však aj ďalších odborníkov ako napr. Gašpar a Bödör, o ktorých snáď netreba nič hovoriť. Mali sme tu tiež odborníkov ako Makó, Slobodník, či Imrecze, ktorý jasne popísali pre koho, resp. komu slúžili policajné zložky, či ako sa obstarávalo pre Finančnú správu SR.

Máme tu aj smeráckych odborníkov na verejné obstarávanie ako napr. Juraj Blanár. Bývalý predseda žilinského VÚC. Za jeho pôsobenia totiž VÚC obstarala CT prístroje pre župné nemocnice, ktoré boli predražené o vyše 800 000,-€, čo bolo predraženie o 57%. Link  Žilinský župan Blanár mal nakupovať predražené CT, ku kauze sa dnes vyjadrí | Žilinak.sk (zilinak.sk) Za neho išiel do basy bývalý riaditeľ odboru vnútornej správy ŽSK. Viď link Blanár by mal pre kauzu CT prístrojov a odsúdenie bývalého podriadeného skončiť v politike, žiada OĽaNO – SITA.sk

Bol tiež daný sľub, že diaľnica do Košíc bude hotová do roku 2010. Dnes však máme rok 2023 a stále nie je hotová.

Otázka na Vás, čo tak zbožňujete Fica a Pellegriniho je, že či ste už zabudli, ako vládli?

V rokoch 2012- 2020 ekonomika rástla a príjmy do Štátneho rozpočtu sa tiež zvyšovali. A čo ste mali z toho Vy? Dôchodky rástli aj napriek zvýšeným príjmom do štátneho rozpočtu o 1 až 2,-eur/ mes. každý rok. Prečo Vám milí dôchodcovia Vaši obľúbenci vtedy nepridali viac? Zdroje na to totiž boli. Napriek zvýšeným príjmom, ktorý vytvorila ekonomika, smerácke vlády nedokázali urobiť ani len vyrovnaný rozpočet, nie to ešte prebytkový. Naopak, ešte pokračovali v zadlžovaní a nie je pravda, že znižovali verejný dlh Slovenska voči HDP. Totiž, ak ekonomika rastie viac ako zadlžovanie, tak to opticky vyzerá tak, že vláda znižuje verejný dlh. Ak by sa však pravidlá zmenili a sledovala by sa iba výška absolútneho dlhu, tak by sme skutočne videli, ako politici hospodária. Link: Zadĺženosť Slovenska je najvyššia v celej histórií. Ako sa bude dlh ďalej vyvíjať? (kryptomagazin.sk) . Určitým ukazovateľom zadlžovania je dlh na obyvateľa, viď link Cena štátu (sme.sk)

Aj napriek rekordným príjmom a žiadnym krízam smerácke vlády nedokázali za 12 rokov zlepšiť situáciu v zdravotníctve. Jediné, čo sa im za 12 rokov podarilo je, že len tak tak stihli zbúrať Rázsochy a odstránili plesne z nemocníc. Neuveriteľný pokrok, všakže.

Dňa 30.09.2023 budete rozhodovať o tom, či sa tu vrátia politici SMERU a HLASU, či SNS so svojimi oligarchami a kamošmi alebo či táto krajina bude pokračovať v očistnom procese, ktorý síce neprebieha úplne ľahko, ale prebieha. A to je dôležité.  

Zväčša platí to, že každý z nás sa obklopuje a stretáva s takými ľuďmi ako sme my sami a aké hodnoty vyznávame. Ak niekto kradne, podvádza, korumpuje a klame, tak sa s veľkou pravdepodobnosťou bude obklopovať takýmito ľuďmi a zrejme takýchto ľudí bude aj voliť. A to iba preto, lebo keď kradne, klame, a korumpuje napr. verejný funkcionár a nič sa mu nestane, tak čo asi by sa mohlo stať takémuto človeku, ktorý robí to isté?

Vy, čo chcete voliť SMER, Hlas, či SNS môže urobiť Slovensku veľkú službu. Môžete pomôcť Slovensku napr. tým, že dňa 30.09. 2023 nepôjdete voliť. Ak by som parafrázoval známy výrok, tak to bude malý krok pre Vás a veľký krok pre Slovensko.